Kto może stosować dietę?


Jak każda dieta, również i ta nie może być stosowana przez wszystkie osoby. Jadłospis dr Ewy Dąbrowskiej wyklucza bowiem z naszego menu wiele produktów, które niejednokrotnie często powinny być stosowane na przykład przy różnego rodzaju schorzeniach. Toteż należy bardzo dokładnie zapoznać się z wszelkimi za i przeciw, a także sprawdzić, czy nie mamy żadnych przeciwwskazań do stosowania tej diety. Bowiem konsekwencje podjętej przez nas złej decyzji mogłyby być bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia.

Należy podkreślić fakt, iż owocowo-warzywne menu jest polecane w bardzo wielu przypadkach. Tak opracowaną dietę zaleca się osobom, które nie mają problemów zdrowotnych, jedynie w celach zapobiegawczych. Ponadto wskazane jest wykorzystanie diety dr Ewy Dąbrowskiej u ludzi chorych, którzy borykają się z problemami metabolizmu (to jest: nadciśnienie, otyłość, zakrzepy żylne, miażdżyca, kamica nerkowa, czy także wysoki poziom cholesterolu), długo utrzymujących się stanów zapalnych (to jest: astma oskrzelowa, reumatoidalne zapalenie stawów, przewlekłe zapalenie wątroby, wciąż powracające infekcje migdałków i zatok, choroba wrzodowa, czy także alergie skórne), chorobami skórnymi (to jest: sklerodermia, łuszczyca, czy także porfiria), dolegliwości pokarmowych (to jest: zaparcia, problemy jelitowe, czy także zgaga), chorobami cywilizacyjnymi (to jest: alergia, cukrzyca – przy stosowaniu leków doustnie, często występujące infekcje, czy również choroba wieńcowa). Ponadto w tej grupie znajdują się osoby cierpiące na zaćmę, paradontozę oraz ze zwyrodnieniem stawów.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, iż dieta dr Ewy Dąbrowskiej niesie ze sobą zagrożenie dla niektórych osób. Dlatego należy sprawdzić, czy do nich się nie zaliczamy. W grupie ryzyka są osoby, które cierpią na zaburzenia psychiczne (zwłaszcza te ciężkie, jak na przykład depresja), nowotwory, nadczynność tarczycy, gruźlicę, czy niedoczynność nadnerczy. Ponadto jadłospisu tego nie mogą zastosować cukrzycy, którzy przyjmują insulinę, kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią, a także dzieci i młodzież (które w okresie dojrzewania potrzebują innego zestawu składników odżywczych niezbędnych do rozwijania się).

Nie ulega wątpliwości, iż wszyscy, którzy przyjmują jakiekolwiek leki powinni wcześniej skonsultować się z lekarzem. Choć dieta jest zdrowa, to w połączeniu z niektórymi lekarstwami może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Jednym z nich jest na przykład wzmożenie działania efektów ubocznych przyjmowanych leków.

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 głosów, średnia: 0,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

Dyskusja: dla "Kto może stosować dietę?"
  1. / Odpowiedz

    Moja koleżanka odchudzała się tylko na wodzie, co wcale nie jest głupim pomysłem ale niestety ona piła wodę oligoceńską, a nie wiedziała, że ją można trzymać tylko określoną ilość czasu i to w lodowce, nabawiła się jakiś bakterii i koniec końców schudła ale co się przeszła ze sprawami żołądkowymi po tej akcji to tylko jej współczuję…

    Trzeba wszystko robić z głowa, a najlepiej wcześniej wszystko sprawdzać. Tutaj mylące też były źródła tej wody, które niby wydaja się w porządku a w rezultacie okazało się, że są bardzo zanieczyszczone.

なぜ日本の女性はルイヴィトンのバッグをそんなに崇拝していますか? ヨーロッパのブランド名の中で、ルイヴィトンiphoneケースのブランド価格は最高ですので、あなたがブランドのパッケージを購入したい場合、多くの人々の最初の選択は、ルイヴィトンのバッグを選択します。 第二の理由は、群れの心理が働いていることです。あなたの友人や同僚がブランド携帯ケースのバッグを買うときに、あなたが持っていなければ、あなたは誰とも、そしてみんなと両立できないように見えます また、このパッケージを購入するお金がないと感じます。 日本社会におけるルイ・ヴィトンの盛り上がりは、約5年間続きました。 なぜなら、物事が誰のためにも洪水になると、それは無益になるからです。 だから日本の通りが21世紀に入ると、ルイ・ヴィトンバッグが突然姿を消した。 あなたがまだルイヴィトンのバッグで買い物をしているなら、あなたは田舎者または外国人として扱われる可能性が高いです。 ルイ・ヴィトンは日本にいるので、それはヌーボーの富がある。