Odżywianie od wewnątrz


Jak można przeczytać w jednej z publikacji dr Ewy Dąbrowskiej stosowanie diety owocowo-warzywnej przyczynia się do oczyszczenia organizmu. Jadłospis ten został porównany do postu, który ma podłoże czysto fizjologiczne. Jest on czymś całkiem innym niż zwykłe niedożywienie, które wiąże się ze stanem chorobowym.

Dieta pani doktor proponuje duże spożywanie biokatalizatorów (są to witaminy i mikroelementy), które stymulują wiele wewnętrznych enzymów. One z kolei wpływają na proces oczyszczania organizmu. Wydalane są z niego różnorodne zbędne rzeczy, jak złogi, toksyny, ustępują również obrzędy – niejednokrotnie te, które występowały od lat. Wszystko to jest wydalane różnymi drogami, na przykład moczowymi, czy poprzez spojówki.

Następnymi procesami jest korzystanie organizmu z zapasu tłuszczy oraz cukrów. W efekcie następuje później niszczenie różnych komórek. Jak się okazało, na samym początku zniszczeniu ulegają chore komórki, które są zastępowane nowymi i zdrowymi. Później można zauważyć odnowę całkowitą organizmu.

Co ciekawe, obecnie obserwuje się niedożywienie nawet u osób z nadwagą. Dlaczego tak jest? Dzieje się tak, ponieważ współcześnie spożywa się zbyt wiele niezdrowych rzeczy, które dostarczają zbyt mało niezbędnych dla organizmu składników odżywczych. Nasze ciało wykorzystuje więc to, co „znajdzie” w swoim wnętrzu. Warto wobec tego swoją dietę (jakakolwiek by ona nie była) wzbogacić o bio-olej wiesiołkowy, który przywraca równowagę w organizmie.

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 głosów, średnia: 0,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

Tシャツ コピー