IV Faza Stabilizacyjna


Zakańczając dietę nie musisz obawiać się już efektu jo jo bo jeśli dotrwałeś do końca i przywykłeś do nawyków w diecie to bez problemu poradzisz sobie z dalszym odżywianiem się aby utrzymać wymarzoną wagę przez lata.

W tej fazie musimy ustabilizować naszą dotychczasową wagę po diecie. Czyli wracamy do normalnego sposobu odżywiania się podczas sześciu dni w tygodniu należy również wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu (np. czwartek ten dzień proponuje Dukan w swej książce), w którym będziemy spożywać tylko i wyłącznie czyste proteiny. Ten oto prosty sposób uchroni nas przez powrotem do nadwagi. Zasada ta jest bezdyskusyjna, a w razie jej złamania należy nastawić się na powrót niechcianych kilogramów. Kolejną bezsporną zasadą fazy IV jest codzienne spożywanie 3 łyżek otrąb owsianych. Otóż otręby chronią jelita, sprawiają, że jelito cienkie nie przyswaja wszystkich kalorii z pożywienia oraz pęcznieją w żołądku, przez co szybciej odczuwamy uczucie sytości. Otręby owsiane są znakomitym sposobem na zachowanie prawidłowej perystaltyki jelit i szczupłej sylwetki.

Nie zapominajmy również o stałej ruchliwości ponieważ aktywność fizyczna zapewnia utrzymanie nie tylko dobrej kondycji, ale również chroni i wzmacnia nasze serce i układ odpornościowy. Proponujemy dużo spacerów na wolnym powietrzu dzięki czemu szybciej i efektywniej dotlenimy nasz organizm.

Z tej fazy mogą skorzystać osoby które nie są na diecie a chciałyby nie zmieniać swojej wagi np. w początkach terapii hormonalnej gdy prawdopodobieństwo jest ze nasza waga wzrośnie po pierwszym miesiącu stosowania danych hormonów.

Dodatkowo trzeba jeść otręby owsiane codziennie 3 łyżki, od początku diety do końca życia !!!

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 głosów, średnia: 0,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

Dyskusja: 3 odpowiedzi dla "IV Faza Stabilizacyjna"
 1. / Odpowiedz

  Gosia pisze: Ciesze się , że jest (będzie) nowa książka. Jestem na tej diecie, schudłam 22kg i myślę, że wytrwam do końca. Rewelacyjna, ale tak jak pisze autor w swojej pierwszej książce, jest to dieta dla wytrwałych i trzymających się wyznaczonych torów. Reguły są jasno określone i nie należy ich zmieniać. Pozdrawiam i polecam tym, którzy kochają mięsko :)

 2. / Odpowiedz

  You’re basically shaking the cream, so isn’t that really just BUTTER that you’re making? I put only heavy whipping cream in my coffee, and the spout of the heavy whipping cream container gets butter chunks all over it after a while. &#l820;Rea8ࢭ ice cream has sugar, yes? So doesn’t the? addition of sugar to the cream in a real ice cream recipe make it really different than what you’re making here? I’m not disputing the taste, but it does seem like you’re just making flavored (and chilled) butter.

  • / Odpowiedz

   That takes us up to the next level. Great postnig.

ルイヴィトンバッグコピー ルイヴィトン財布コピー