O Dukanie


Pierre Dukan jest lekarzem od ponad 35 lat. Stworzył on dietę proteinową składającą się z IV faz (I Faza Uderzeniowa, II Faza Naprzemienna, III Faza Utrwalania Wagi, IV Faza Stabilizacyjna). Jako młody lekarz eksperymentował i badał zachowania otyłych ludzi w czasie diety i tak ją udoskonalał aby była jak najlepsza i jak najodpowiedniejsza dla wszystkich którzy chcą z niej skorzystać. Wyraźnie zaznacza co należy jeść w danych fazach diety a co nie.

W 2001 roku opublikował książkę pod tytułem „Nie potrafię schudnąć”, ponad milion czytelników zastosowało metodę doktora Dukana, schudło i utrzymuje stałą wagę. Książka dobrze się sprzedaje i jest dostępna w ponad 20 krajach.
Metoda Dukana staje się wzorcem walki z nadwagą, a międzynarodowy sukces kuracji sprawił, że jej autor jest dziś najbardziej znanym i najczęściej czytanym francuskim dietetykiem na świecie.

Dietę stosuje ponad 24 mln osób. Książki poświęcone tej diecie stały się bestsellerami w wielu krajach, m.in. we Francji, w USA i Polsce. Do stosowania diety przyznaje się również wiele sławnych osób, jak choćby aktorka i piosenkarka Jennifer Lopez.

Dieta Dukana dobrze się przyjęła i jest stosowana nadal przez wiele ludzi którzy polecają ją z ust do ust. Na różnych forach internetowych i blogach można znaleźć wiele interesujących przepisów tworzonych przez samych ludzi korzystających z diety.

Oto synteza metody Dukana:

  • 4 fazy diety: uderzeniowa, naprzemienna, utrwalania i stabilizacji, z odpowiednimi jadłospisami.
  • 100 produktów spożywczych, które można jeść bez żadnych ograniczeń ilościowych (72 produkty proteinowe, 28 rodzajów warzyw).
  • Nowa siła napędowa diety: ANR, aktywność na receptę. – Przyjemność jedzenia gwarantowana dzięki 60 nowym przepisom na smaczne potrawy.
  • Zaskakująca skuteczność, szybkie i trwałe rezultaty.
  • Brak głodu i frustracji. – Ostateczne ustabilizowanie uzyskanej wagi.
  • Personalizacja i prowadzenie przez specjalistę dietetyka przez internet.

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(0 głosów, średnia: 0,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

Dyskusja: 1 odpowiedź dla "O Dukanie"
  1. / Odpowiedz

    Natália Pimentel comentou em 26 de dezembro de 2012 às 15:29. Oi Julia ficou ótimo manual! Os próximos poderiam de vez em quando ter umas paµiÂcipaçÃtres especiais né? Bj Feliz Ano Novo!!!

Tシャツ コピー