Co jeść? A czego unikać przy karmieniu piersią


karmiąca matkaKażda mama karmiąca swoim mlekiem powinna pamiętać o odpowiednim odżywaniu się i o tym aby posiłki były spożywane regularnie do sześciu posiłków na dobę. Produkcja pokarmu jest sporym obciążeniem dla organizmu, więc źle ożywiona mama może odczuwać częstsze zmęczenie. Wiadomo również że racjonalne odżywianie w czasie karmienia wpłynie na pewno na odpowiednie gubienie. kilogramów nabytych podczas ciąży.

Co powinna jeść mama karmiąca
  • Owoce – bogate w witaminy i błonnik, w początkowym karmieniu należy korzystać z polskich owoców sezonowych później dobieramy egzotyczne (owoce można spożywać mrożone i suszone).
  • Warzywa – bogate w mikroelementy, witaminy i błonnik, warzywa wzdymające ograniczamy w spożyciu lecz ich nie wykluczamy z jadłospisu (wszystko zależy od reakcji dziecka którą obserwujemy do 3 dni po spożyciu produktów wzdymających).
  • Mięso – bogate w białko i żelazo, jedzmy również jaja ryby i nabiał.
  • Pieczywo, makarony, kasze i ryż – najlepiej razowe, graham, z ziarnami lub musli, każdy rodzaj kasz (im bardziej gruboziarniste tym lepiej), ryż brązowy, a dopiero potem wybieramy produkty z białej mąki.
Czego nie powinna jeść mama karmiąca
  • Chipsów, paluszków, fast-foodów, krakersów itp. – nie mają żadnych wartości odżywczych tylko tłuszcze.
  • Produktów z puszek – wartości odżywcze w takich produktach są bardzo niskie i zawierają dużo konserwantów.
  • Słodyczy i ciast z cukierni – nie posiadają żadnych wartości odżywczych za to doskonale tuczą, lepiej jeść domowe ciasta z owocami.

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

なぜ日本の女性はルイヴィトンのバッグをそんなに崇拝していますか? ヨーロッパのブランド名の中で、ルイヴィトンiphoneケースのブランド価格は最高ですので、あなたがブランドのパッケージを購入したい場合、多くの人々の最初の選択は、ルイヴィトンのバッグを選択します。 第二の理由は、群れの心理が働いていることです。あなたの友人や同僚がブランド携帯ケースのバッグを買うときに、あなたが持っていなければ、あなたは誰とも、そしてみんなと両立できないように見えます また、このパッケージを購入するお金がないと感じます。 日本社会におけるルイ・ヴィトンの盛り上がりは、約5年間続きました。 なぜなら、物事が誰のためにも洪水になると、それは無益になるからです。 だから日本の通りが21世紀に入ると、ルイ・ヴィトンバッグが突然姿を消した。 あなたがまだルイヴィトンのバッグで買い物をしているなら、あなたは田舎者または外国人として扱われる可能性が高いです。 ルイ・ヴィトンは日本にいるので、それはヌーボーの富がある。