Co jeść? A czego unikać przy karmieniu piersią


karmiąca matkaKażda mama karmiąca swoim mlekiem powinna pamiętać o odpowiednim odżywaniu się i o tym aby posiłki były spożywane regularnie do sześciu posiłków na dobę. Produkcja pokarmu jest sporym obciążeniem dla organizmu, więc źle ożywiona mama może odczuwać częstsze zmęczenie. Wiadomo również że racjonalne odżywianie w czasie karmienia wpłynie na pewno na odpowiednie gubienie. kilogramów nabytych podczas ciąży.

Co powinna jeść mama karmiąca
  • Owoce – bogate w witaminy i błonnik, w początkowym karmieniu należy korzystać z polskich owoców sezonowych później dobieramy egzotyczne (owoce można spożywać mrożone i suszone).
  • Warzywa – bogate w mikroelementy, witaminy i błonnik, warzywa wzdymające ograniczamy w spożyciu lecz ich nie wykluczamy z jadłospisu (wszystko zależy od reakcji dziecka którą obserwujemy do 3 dni po spożyciu produktów wzdymających).
  • Mięso – bogate w białko i żelazo, jedzmy również jaja ryby i nabiał.
  • Pieczywo, makarony, kasze i ryż – najlepiej razowe, graham, z ziarnami lub musli, każdy rodzaj kasz (im bardziej gruboziarniste tym lepiej), ryż brązowy, a dopiero potem wybieramy produkty z białej mąki.
Czego nie powinna jeść mama karmiąca
  • Chipsów, paluszków, fast-foodów, krakersów itp. – nie mają żadnych wartości odżywczych tylko tłuszcze.
  • Produktów z puszek – wartości odżywcze w takich produktach są bardzo niskie i zawierają dużo konserwantów.
  • Słodyczy i ciast z cukierni – nie posiadają żadnych wartości odżywczych za to doskonale tuczą, lepiej jeść domowe ciasta z owocami.

Oceń:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Ładowanie ... Ładowanie ...

Poleć:

futbalove dresy na predaj シャネルiphoneケース
Billiga Fotbollströjor billige fotballdrakter Imitazioni Orologi Chopard Imitazioni Orologi Rolex Imitazioni Orologi Cartier Imitazioni Orologi Hublot Imitazioni Orologi Panerai
1926年に、ロレックスは防水性の防塵時計を製作しました。これは有名なロレックス&リコです。1億元以上の競売を済ませていたDi Tongaシリーズは、今や中古市場価格を持っています。多くの人々がロレックスのウォーターゴーストをエントリーレベルの時計として使用し、Ditongを最終目標にします。 デイトナはROLEXロレックス時計コピーの唯一のタイムシリーズであり、サブマリンナーシリーズほど熱心です。 Newman Ditongaのオークションでは、取引の手数料の値段も1,728万ドルに相当する1755万ドルに達し、&ldquoを含む多くの世界記録を破った。 ロレックスは革新的な精神と優れた品質で多くの優れた優秀な人々の選択となっています。